TÜBİTAK TÜSSİDE Bilim Kampları 2015


TÜBİTAK TÜSSİDE Bilim Kampları, 2015 yaz tatilinde başlıyor! TÜBİTAK TÜSSİDE, Gebze Yerleşkesi’ndeki bir haftalık kamp programımız ile hem bilimin eğlenceli doğasını keşfedecek hem de yeni arkadaşlar edineceksiniz. Çılgın deneyler, bilim gösterileri, eğitsel oyunlar, bilim insanlarıyla sohbetler, açık hava uygulamaları, atölyeler ve daha niceleri ile keyifli ve dolu dolu bir hafta seni bekliyor…

Kamp programı başvurunu hemen yap!

Kamplarımızın amacı nedir?

Öğrencilerimize bilimi sevdirmek kamplarımızın ana amacıdır. Kamplarımızla öğrencilerimizin gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin söz konusu becerileri kullanarak farklı disiplinlerin nasıl bir arada çalıştıklarını uygulamalarla içselleştirmeleri ve gündelik hayattaki sorunların bilimsel yöntemlerle nasıl çözümleneceğinin atölye çalışmaları ile farkına varmalarını amaçlıyoruz. Ayrıca, çocuklarımızın sadece fen bilimleri ile değil, beşeri bilimler ve sanat dallarıyla da olan bağını pekiştirmek için kamp boyunca atölyeler ve eğitsel etkinlikler düzenlenmekteyiz. Kamplarımızda en çok dikkat ettiğimiz nokta ise tüm bu etkinlikleri gerçekleştirirken öğrencilerimizin keyif almasını sağlamak.

Kamplarımıza kimler katılabilir?

6. ve 7. sınıfı bitirmiş tüm ortaokul öğrencilerimiz

Kamplar ne zaman yapılacak?

2015 Yılı Bilim Kampları Başlangıç - Bitiş Tarihleri       Öğrenci Sayısı* Rehber Sayısı** Toplam
Bilim Kampı 1 23 - 28.08.2015 25 5 30
Bilim Kampı 2 30.08. - 04.09.2015 25 5 30

 

*En çok 25 öğrenci alınabilir.

**Tercihen eğitim fakültesinde okuyan üniversite öğrencileri. Gönüllülük esastır, rehber öğrencilerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Rehber adaylarının, bilim kamplarında yer almaları için rehber başvuru formunu doldurmaları gerekir.

Nerede, nasıl kalınacak?

6 gece (Pazar akşamı giriş ve Cuma öğleden sonra çıkış) konaklamalı olarak gerçekleşecek kamplarda öğrencilerimiz ikişerli olarak TÜSSİDE eğitim tesislerindeki odalarımızda konaklayacaktır.  Kamplar boyunca üniversite öğrencisi rehber abi ve ablaları da öğrencilerimize destek olacaktır.

Kamplara gelirken yanınızda getirmeniz ve getirmemeniz gerekenlere ilişkin listeye buradan ulaşabilirsiniz.

TÜSSİDE’ye ulaşım için tıklayınız.

Velilere düşen görevler nedir?

Velilerimiz, sadece öğrencilerimizin TÜSSİDE’ye Pazar akşamları tesliminden ve o haftanın sonunda Cuma günü öğrencilerimizi yine bizden teslim almaktan sorumludur.  Velilerimiz son gün (Cumartesi) dilerlerse öğrencilerimizin sertifika törenine katılım gösterebilirler.

Ayrıca, kampa katılacak öğrencilerimizin velileri tarafından doldurulacak muvafakatname belgesine buradan ulaşabilirsiniz. Söz konusu belge imzalandıktan sonra on-line ortamda gönderilebileceği gibi kampın ilk günü çocuğunun teslimi sırasında bize ulaştırılabilir.  

***Ücrete tabi olan hizmetler; konaklama, üç öğün yemek ve ara öğünler, enstitüler arası ve kurum dışı geziler ve bilim kampı malzemeleri dahildir.

Bilgi için;
Aslı ARPACI  0262  641  50 10  / 2226    asli.arpaci@tubitak.gov.tr
Ayfer ONAY   0262 641 50 10 / 2209  ayfer.onay@tubitak.gov.tr
 
Banka hesap bilgileri ve ödeme için lütfen, muhasebe birimimizden Dinçer Çiftçi ile iletişime geçiniz. Öğrenci sayısının netleşmesi ve gerekli hazırlıkların yapılması için ödemelerin 10 Haziran'a kadar yapılmış olması gerekmektedir.
İletişim bilgileri: