TÜSSİDE’yi Tanıyalım

TÜBİTAK’ın en bilinen enstitülerinden olan  Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE), kurumsal ve bireysel yetkinlikleri özgün yöntemlerle geliştirerek, organizasyonların yönetsel etkinliğini artırmak ve ülkenin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yönetim bilimi uygulamaları ile fark yaratarak, Türkiye’nin bu alanda geleceğe yön veren ülke olmasını sağlamayı kendisine hedef edinmiştir.

Stratejik Yönetim, İç Kontrol, Süreç ve Bilgi Yönetimi, Endüstriye Yönelik Eğitsel Tasarım,  kendi patentimiz olan Ortak Akıl Platformu (OAP) TÜSSİDE’nin sunduğu hizmetlerden sadece bir kaçıdır.

TÜSSİDE tesisleri eğitsel faaliyetler çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektörde yer alan firmalara da tesis kullanımı ve konaklama hizmeti sunmaktadır.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde, 200.000 metrekare alan içinde 15.000 metrekare kapalı alana sahip olan tesislerimiz, konferans ve benzeri geniş katılımlı toplantılar, seminerler, grup çalışmaları ve odak grup toplantıları için ideal bir eğitim mekânıdır.

Tesislerimizde kablosuz internet bağlantısı hizmetinin yanı sıra 10 katılımcı kapasiteli bir internet erişim odası da bulunmaktadır.

TESİSLERİMİZİN SUNDUĞU EĞİTSEL ALANLAR

EĞİTİM / TOPLANTI ALANI KATILIMCI KAPASİTESİ
Konferans Salonu * 300 Kişi
Amfi 1 55 Kişi
Amfi 2 55 Kişi
Eğitim Salonu 1 30 Kişi
Eğitim Salonu 2 25 Kişi
Eğitim Salonu 3 25 Kişi
Küçük Eğitim Salonu (2 adet) 20 Kişi
Grup Odaları (6 adet) 10 Kişi

* Konferans salonumuz modüler sisteme sahiptir ve gerektiğinde her birinden 70 katılımcının faydalanabileceği 3 ayrı bölüme dönüşebilmektedir.

TESİSLERİMİZİN SUNDUĞU KONAKLAMA HİZMETLERİ 

HİZMET TÜRÜ KATILIMCI KAPASİTESİ
Otel Odaları (Konaklama) 90 Kişi
Apart (Konaklama) * 24 Kişi
Yemek Salonu 120 Kişi

 *  Apart tesisimiz, 4’er katılımcının konaklayabileceği 8 birimden oluşmaktadır.

TÜSSİDE, tamamen yeşil arazi içerisine kurulmuş olması ve deniz manzarası ile şehir hayatından yalıtılmış, doğa ile iç içe bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Çocuklarımızın doğayla buluşmasına, ona dokunmasına önem verdiğimiz için Bilim Kampı etkinliklerimizin önemli bir kısmı açık havada gerçekleşmektedir.  Örneğin, “Doğayla İletişim” başlıklı eğitsel etkinliğimiz, arazide geçen ve çocuklarımıza doğanın dilini aktarmaya çalıştığımız uygulamalı bir çalışmadır.