Üniversite İş Birliklerimiz

Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü, Akademiler ve Kurumsal Eğitim ve Gelişim faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen projeler ve eğitimlerde iş birlikleri oluşturmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’  nin önde gelen üniversiteleri,  üniversitelerde görev yapan akademisyenler ve alanında uzman eğitmenlerle işbirlikleri oluşturmaktadır. Gerçekleştirilen işbirlikleri ile TÜSSİDE bir yandan yetkinliklerini arttırmayı hedeflerken diğer yandan da gerçekleştirilecek projeler ve eğitim programlarında değerli akademisyenlerin katkılarından faydalanmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda TÜSSİDE Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman Kulak, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Berker, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Erkut ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yıldırım Üçtuğ ile protokol imzaladı. Üniversiteler ile işbirliği listesinde son olarak Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak KURTULUŞ ile imzalan protokol yer aldı.

Söz konusu protokoller ile her iki tarafın insan kaynağının deneyimlerinin paylaşımı ve bilgi alış-verişi amaçlanmaktadır. Böylece, TÜSSİDE gerçekleştirilen protokoller ile araştırmacılarının üniversiteler bünyesinde yüksek lisans, doktora programlarından faydalanmasını ve üniversite öğretim üyesi ve görevlilerinin ise TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği eğitim programları, danışmanlık ve araştırma projeleri süreçlerinde yer almasını hedeflemektedir.

Enstitü Müdürü Prof.Dr. Osman KULAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail YÜKSEK

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat BERKER (sağda) ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hasan MANDAL (solda)

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus SÖYLET

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan ERKUT

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım ÜÇTÜĞ

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Osman KULAK ve Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Berrak KURTULUŞ

27.11.2013