Üniversite İşbirlikleri

 

TÜSSİDE, eğitim, danışmanlık ve araştırma projeleri kapsamında gerçekleştirilen projeler ve eğitimlerde Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri,  üniversitelerde görev yapan akademisyenler ve alanında uzman eğitmenlerle işbirlikleri yapmaktadır.

Gerçekleştirilen işbirlikleri ile TÜSSİDE bir yandan yetkinliklerini arttırmayı hedeflemekte diğer yandan, gerçekleştirilecek projeler ve eğitim programlarında ülkenin değerli akademisyenleri ve uzmanlarının katkılarından faydalanmaktadır.

Bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile işbirliği protokolleri imzalanmaktadır. Söz konusu protokoller ile her iki tarafın insan kaynağının deneyimlerinin paylaşımı ve bilgi alışverişi amaçlanmaktadır. Böylece, TÜSSİDE gerçekleştirilen protokoller ile araştırmacılarının üniversiteler bünyesinde yüksek lisans, doktora programlarından faydalanmasını ve üniversite öğretim üyesi ve görevlilerinin ise TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği eğitim programları, danışmanlık ve araştırma projeleri süreçlerinde yer almasını hedeflemektedir.

 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi

www.bezmialem.edu.tr

Düzce Üniversitesi

www.duzce.edu.tr

Gedik Üniversitesi

www.gedik.edu.tr

Hacettepe Üniversitesi

www.hacettepe.edu.tr

Işık Üniversitesi

www.isikun.edu.tr

İstanbul Teknik Üniversitesi

www.itu.edu.tr

İstanbul Üniversitesi

www.iu.edu.tr

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

www.kemerburgaz.edu.tr

Okan Üniversitesi

www.okan.edu.tr

Özyeğin Üniversitesi

www.ozyegin.edu.tr

Sabancı Üniversitesi

www.sabanciuniv.edu.tr

Yıldız Teknik Üniversitesi

www.yildiz.edu.tr

 

Gebze Teknik Üniversitesi

www.gtu.edu.tr

İstanbul Şehir Üniversitesi

www.sehir.edu.tr