tusside-logo-2_1@4x

Enstitümüz ile İstanbul Şehir Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bu Haberi Paylaş

Enstitümüz ve İstanbul Şehir Üniversitesi arasında 5 yıllık yeni bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği çerçevesinde TÜSSİDE bünyesindeki araştırmacılar, akademik yetkinliğini ŞEHİR’de artırırken, üniversitenin akademik kadrosu da TÜSSİDE’nin kurumsal araştırma projelerinde görev alacak.

TÜSSİDE ile İstanbul Şehir Üniversitesi arasındaki protokol kapsamında 3 ana başlıkta işbirliği sağlanacak.

TÜSSİDE’nin araştırmacıları ŞEHİR’de akademik yetkinliğini artıracak

TÜSSİDE bünyesindeki araştırmacıların İstanbul Şehir Üniversitesi bünyesinde yer alan akademik birimlerde yüksek lisans ve doktora programlarına katılması sağlanarak akademik yetkinliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.

TÜSSİDE’ye özel araştırmacı havuzu kurulacak

Üniversite adına anlaşmanın koordinasyonunu üstlenen ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), TÜSSİDE’nin ihtiyaç duyduğu tez danışmanı, eğitmen, teknik uzman, yönetim danışmanı, araştırmacı personelini ŞEHİR kaynaklarından sağlayabilmesi amacı ile bir araştırmacı havuzu oluşturacak. Bu havuz ile TÜSSİDE’nin yürüttüğü projelerde ŞEHİR uzmanlıklarından yararlanılması desteklenecek.

ŞEHİR ve TÜSSİDE akademisyenleriyle danışmanlık ve araştırma projeleri

ŞEHİR TTO tarafından kurulacak araştırma havuzunda yer alan akademik kadro, kendi alanlarında TÜSSİDE’nin ihtiyaç duyacağı danışmanlık hizmetlerinde ve kurumsal araştırma projelerinde görev alacaktır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler