tusside-logo-2_1@4x

“Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin ve Bağlama Sistemlerinin Etüdü Projesi” Kapsamında “1. Odak Grup Toplantısı” Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile ortak yürütmüş olduğu “Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin ve Bağlama Sistemlerinin Etüdü Projesi”kapsamında “1. Odak Grup Toplantısı” 8 Nisan 2015 tarihinde TÜBİTAK TÜSSİDE tesislerinde gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya, TÜBİTAK TÜSSİDE proje ekibi ve proje danışmanları, UDHB proje ekibi, kamu, özel sektör, üniversiteler ve çeşitli STK’lardan sektör temsilcilerinden toplamda 26 kişi katıldı.

Odak grup toplantısının ilk oturumunda proje kapsamı ve şu ana kadar gerçekleştirilen proje aşamaları paylaşıldı. Sonraki  oturumlarda sırasıyla bağlama ve barınma sistemlerinin yer seçimi kriterlerinin belirlenmesi ve TÜBİTAK TÜSSİDE Proje Ekibi tarafından sunulan yer seçim kriterlerinin ağırlıklandırılması çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmanın kapanış oturumunda ise tüm katılımcılara tek tek söz hakkı verilerek katılımcıların bilgi ve tecrübe perspektifinden yürütülmekte olan proje hakkında düşünceleri ve önerileri değerlendirilmiştir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler