tusside-logo-2_1@4x

KOP Ticaret Koridoru Projesi Kapsamında Mersin’de Saha Ziyaretleri Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi için yürütülmekte olan “Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüt ve Fizibilite Projesi” kapsamında elde edilen bulguların paylaşılması amacıyla proje ekibinden 4 uzman 19 Ekim 2017 tarihinde Mersin Deniz Ticaret Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ve Mersin Ticaret Borsasına ziyaretlerde bulunmuştur.

Saha ziyareti kapsamında önce Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Korer Özbenli’nin koordinasyonunda Mersin Deniz Ticaret Odası ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası yönetici ve personeli ile görüşülmüş, daha sonra da Mersin Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Sarı ve Ar-Ge koorinatörü Ahmet Erişmiş ile bir toplantı yapılmıştır.

Yapılan toplantı ve görüşmelerde katılımcılara önce proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilmiştir. Toplantıların ikinci kısmında ise bölgedeki mevcut durumun tespitine yönelik olarak mevcut projeler ve tamamlanan çalışmalar hakkında görüşülmüştür.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler