tusside-logo-2_1@4x

Silikon Vadisi Girişimci Oryantasyon Eğitimi TÜSSİDE’de Yapıldı

Bu Haberi Paylaş

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2012 yılından itibaren her sene Türkiye genelinden seçtiği 10 girişimciyi başta Silikon Vadisi olmak üzere çeşitli teknoloji üslerine yatırımcı çekmek ve işletmelerini uluslararasılaştırmak amacıyla yurt dışına göndermektedir.

TÜBİTAK BİDEB 2239 Destek Programı ile 3 senedir TÜSSİDE’de yapılan Silikon Vadisi Girişimci Oryantasyon Eğitimi bu yıl da 14-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

14 Kasım Cuma akşamı başlayan programın açılışını ve tanışma atölyesini Girişimcilik Akademisi Koordinatörü İsmail Ünlüsoy yaptı.

Programın diğer günlerinde ise Doç. Dr. Adil Oran İş Planı, Erman Turan Sunum Teknikleri ve Asansör Sunumu, Doç. Dr. İlhan Yılmaz Şirket Kuruluşu, Yatırım Alma ve Uluslararasılaşma konularında paylaşımlarda bulunurken önceki senelerde bu destek ile Slikon Vadisine giden teknogirişimcilerden Salih Kükrek, Evren Emre ve Alper Kılıç tecrübe ve bilgi desteğinde bulundular.

Bu program ile yurtdışına çıkmadan birbirleriyle tanışma şansı yakalayan teknogirişimciler yurtdışında ortak hareket etmek ve faydayı artırmak adına çeşitli planlamalar yaptılar. Eğitim boyunca çekilen fotoğraflardan oluşan slayt gösterisi ve eğitim değerlendirme anketi ile sona erdi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler