tusside-logo-2_1@4x

Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi’nin İlk Toplantısı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında imzalanan “Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirilme Projesi” nin ilk aşamalarından olan Stratejik Yönetim Eğitimi ve 1. Koordinasyon Toplantısı 25-28 Ocak 2016 tarihlerinde TÜBİTAK TÜSSİDE, Gebze Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Projenin ana amacı, ülkemiz tohumculuk sektörü için etkin strateji ve politikaların ilgili paydaşlarla birlikte geliştirilmesidir. Böylece söz konusu sektörde üretimin, ihracatın, verimliliğin, kullanım alanlarının ve katma değerin artırılarak yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmanın sağlanması, ülkemizin uluslararası rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında aynı dili konuşmak amacıyla TÜSSİDE tarafından Teknik Komite üyelerine Stratejik Yönetim Eğitimi verilmiştir. Üyeler arasında TÜRKTOB Proje ekibi, özel sektör, kamu ve dernek temsilcileri ile akademisyenler/uzmanlar bulunmaktadır. Ardından yapılan 1. Koordinasyon Toplantısı’nda ise proje iş paketleri hakkında bilgi verilmiş, paydaşlar ile projenin ayrıntıları hakkında fikir alış verişinde bulunulmuştur.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler