tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE ile DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı Arasında İşbirliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Doğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP)  ile TÜSSİDE  arasında ortak projeler yürütmek amacıyla başlatılan görüşmelerde mutabakat aşamasına gelindi. 2015 yılı Ocak ayı sonunda başlayan görüşmelerin üçüncüsü 03.04.2015 tarihinde DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

Toplantıya, TÜSSİDE Müdürü Tezer BATTAL, projeler koordinatörü Bakı Doğa GÜNAY, alan sorumluları Barış ÇARIKÇI ve Fahrettin ELDEMİR ile TÜSSİDE’nin danışman ekibi, DAP Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR, Başkan Yardımcıları Volkan GÜLER ile Mehmet ÖZDOĞAN ve DAP koordinatörleri katıldı.

Toplantıda, Doğu Anadolu Bölgesi’nin gelişimine katkı sağlamak ve büyük ölçekli dönüşüm projeleri yürütmek için bilimsel yöntemleri kullanmanın önemine dikkat çekildi. Yapılan görüşmede DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile TÜSSİDE arasında; yerel yönetim kuruluşlarının kurumsal kapasitesini geliştirme, bölgede üretilen ürünlerin ulusal ve uluslararası pazarlarda yer edinmesini sağlamak üzere markalaşma ve pazarlama çalışmalarını gerçekleştirme, DAP’ın kurumsal yönetim sistemini geliştirme gibi alanlarda sağlanabilecek işbirliği fırsatları tartışıldı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler