tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE’den SAHA İstanbul Üyesi Şirket Yöneticilerine Liderlik Gelişim Programı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE ve SAHA İSTANBUL işbirliğinde üye şirket yöneticileri için savunma, havacılık ve uzay sanayisi odağında tasarlanan “Yöneticilik Gelişim Projesi” 02 Mart 2019 tarihindeki ilk programla başlamıştır.

Proje kapsamında ilgili sektörlerde faaliyet gösteren üst yöneticilere sunulacak toplam 210 saatlik öğrenme gelişim programı tasarlanmıştır. Program, SAHA üyesi kurumlarda görev yapan yöneticilerin ihtiyaçları doğrultusunda, TÜBİTAK TÜSSİDE’nin 30 yılı aşan yönetim bilimleri tecrübesi ile SAHA İstanbul’un sektör bilgisi ve tecrübesi ışığında hazırlanmıştır.

02.03.2019-16.11.2019 tarihleri arasında yapılacak çalışma ile kendi zirvesine yönelmiş, değerlerinden ilham alan, bilgisi ve enerjisiyle kurumunu ve çalışanlarını harekete geçirecek lider bir yönetici olma yolunda, katılımcılara dönüştürücü bir deneyim sunulması hedeflenmiştir. Bu sayede firmaların yetenek ve kapasitelerinin geliştirilmesine, dolayısıyla verimliliklerinin arttırılmasına katkı sunulması amaçlanmaktadır.

Programın yereli merkeze alan, yüzü evrensele dönük bir yönetim yaklaşımı benimsediğini vurgulayan Enstitü Müdürü İsmail DOĞAN; proje ekibinden Sümeyra KÖSTERELİ ve Hasan KARABAKKAL’ın tasarım sırasında ulusal/uluslararası MBA programlarını incelediklerini, program boyunca sektöre dönük vaka analizleri ile ölçme-değerlendirme çalışmalarını yürüteceklerini belirtti.

Yöneticilik Gelişim Programı; ‘Yöneticilikten Liderliğe’, ‘Kurumsal Yönetim’, ‘Kalifikasyon’, ‘İş Geliştirme’, ‘Finans Yönetimi’, ‘Araştırma Yöntemleri’, ‘Teknolojik İnovasyon Yönetimi’, ‘Dijital Dönüşüm ve İş Hayatına Yansımaları’ olmak üzere toplam 8 temadan oluşmaktadır. Çalışmada TÜBİTAK TÜSSİDE’nin uzman kadrosu, iş dünyasıyla temas halinde olan ülkenin önde gelen akademisyenleri ve sektöre yön veren yöneticiler yer almaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler