tusside-logo-2_1@4x

Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Gaziantep Ortak Akıl Platformu® Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen ve TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından yürütülen “Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejileri Geliştirilmesi Projesi”nin son bölgesel çalıştayı olan Gaziantep Ortak Akıl Platformu® 20.11.2014 tarihinde Gaziantep Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Moderasyonunu TÜBİTAK TÜSSİDE’nin yaptığı çalışmaya Gaziantep, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Antalya, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Karaman illerinden zeytin ve zeytinyağı konusunda çalışan akademisyenler ile kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu sektör temsilcileri katıldı.

Zeytin ve zeytinyağı sektöründe çalışmalar yürüten tüm kesimlerin aynı masalarda buluştuğu çalıştayda sektörün mevcut durumu üzerine görüşler dile getirildi. Sektörün güçlü ve gelişmeye açık alanları ile olası fırsat ve tehditlerinin belirlenmeye çalışıldığı mevcut durum analizi çalışması sonrası yaratıcı fikir oluşturma yöntem ve teknikleri kullanılarak sektörün güçlenmesine yönelik öneri geliştirme çalışması gerçekleştirildi.

Çalışma sonunda katılımcılar, değerlendirme anketinde “Güzel bir çalışma oldu. Verimli sonuçları hep birlikte görmeyi umuyor ve bu gibi organizasyonların daimi olmasını diliyoruz.” şeklinde memnuniyetlerini ifade ettiler.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler