tusside-logo-2_1@4x

Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi’nin Kapanış Toplantısı İzmir’de Yapıldı

Bu Haberi Paylaş

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK TÜSSİDE’nin birlikte yürüttüğü “Zeytin ve Zeytinyağı Sektörü Ulusal Kümelenme Stratejilerinin Geliştirilmesi Projesi”nin kapanış toplantısı 25 Kasım 2015 tarihinde İzmir’de gerçekleştirildi.

Proje, zeytin ve zeytinyağı sektöründe etkin kümelenme stratejileri ile üretimin, ihracatın ve verimliliğin artırılması amacıyla hayata geçirildi. Bu doğrultuda, TÜSSİDE Proje ekibi liderliğinde Bakanlık, özel sektör, akademisyenler ve kalkınma ajanslarından oluşan uzman ekiplerle toplantılar yapılmış; saha çalışmaları, yurtiçi/yurtdışı teknik inceleme ziyaretleri ve çalıştaylar gerçekleştirilmiştir. Elde edilen verilerin analizleri ve görüşler doğrultusunda ülkemizin zeytin ve zeytinyağı sektörü ulusal kümelenme stratejileri belirlenmiştir.

Gerçekleştirilen kapanış toplantısında proje kapsamında yürütülen faaliyetler, alınan sonuçlar, oluşturulan stratejiler tanıtılmış, zeytin ve zeytinyağı sektöründe kümelenme konusunda farkındalık artırılmıştır. Toplantıya, zeytin ve zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren firmalar, üniversiteler, birlikler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sektörün temsilcileri katılım göstermiştir.

Proje kapsamında oluşturulan strateji ve politikalar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından önümüzdeki dönemde zeytin ve zeytinyağı sektörü ile ilgili düzenlemelerin, politikaların ve desteklerin geliştirilmesinde kullanılacaktır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler