tusside-logo-2_1@4x

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Araştırmacımız Burak UYANIK’a Ödül

Bu Haberi Paylaş

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğünün girişimiyle 23 Eylül “Dünya İşaret Dilleri Günü’nde Sağırlarda ve İşitme Engellilerde Dijital Dönüşüm Sempozyumu” Saray Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlendi.

Engelli ve yaşlı bireyler ile ailelerinin; sosyal hayata katılımlarını arttırmak, bağımsız yaşam becerilerini dijital teknolojik enstrümanlar ile geliştirmek, hayatı kolaylaştırmak için sektörde öncü olan kuruluşların hizmet sunumlarını tüketici olan kitle ve kamuoyuna tanıtmak, bu alanda farkındalık ve bilinçlenmeyi sağlamak amacıyla düzenlenen Sağırlarda ve İşitme Engellilerde Dijital Dönüşüm Sempozyumu’nun açılışında Sağlık Bilişim ve Teknoloji Derneği (SABİT) Başkanı Recep USLU, Sağırlar Konfederasyonu Başkanı Orkun UTSUKARCI, Pursaklar Kaymakamı Mehmet YILDIZ, Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ konuştu.

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ:  Bilgiye Erişim En Temel Haktır

Uzm. Dr. KOÇ; erişebilirliği önemsediklerini, bilgiye erişimin en temel hak olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında Tofaş Otomotiv A.Ş. İle Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında “İşitme engelli bireylerin, kendilerini etkin bir şekilde ifade edebilmelerine yönelik Türk İşaret Dili ile konu anlatımlarının yer aldığı dijital platformun geliştirilmesi ve yeni projelere yönelik işbirliği yapılması”na ilişkin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Bununla beraber işitme engelli toplumunda başarılar elde eden ve topluma örnek teşkil eden araştırmacımız Burak UYANIK’a ödül verilmiştir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler