tusside-logo-2_1@4x

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Filli Boya ve TÜBİTAK TÜSSİDE Ortaklığında Hazırlanan Bilim Kampları TÜSSİDE’de Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Filli Boya tarafından desteklenen ve TÜSSİDE tarafından uygulamaya konulan Bilim Kampları Projesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine alınmaktan son anda vazgeçilen 6. ve 7. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

16-21 ve 23-28 Ağustos 2015 tarihlerinde İstanbul’un dezavantajlı bölgelerinden gelen öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz iki farklı bilim kampının program tasarımı ve uygulaması TÜSSİDE tarafından hayata geçirilmiştir. Kamp programı, TÜBİTAK enstitülerinin bilimsel ve teknolojik altyapılarına dayanarak hazırlanmıştır. Kamp boyunca, atölyeler, deneyler, oyunlar ve eğitsel etkinliklerle bilimin herkes için ulaşılabilir olduğu öğrencilerimize aktarılmaya çalışılmıştır.

Ayrıca, kamp programı kapsamında Boğaziçi Üniversitesi ortaklığı ile öğrencilerimizle akşam oturumlarında “Psikolojik Destek” saatleri gerçekleştirilmiş, ARB İletişim’in katkılarıyla öğrencilerimizle Sanat Atölyeleri gerçekleştirilmiştir.

Bilim Kampları Projesi’nin ikinci ayağının 2015 sömestre tatilinde devam etmesi beklenmektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler