tusside-logo-2_1@4x

Bilim Teknoloji Gününde Azerbaycan ve Türkiye Arasında Proje İşbirliği İmkanları Değerlendirildi

Bu Haberi Paylaş

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK), Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile birlikte düzenlediği Uluslararası Liderlik Akademisi programına bu yıl Azerbaycan’daki kurumlardan katılımcılar davet edildi.

Eğitim, sosyal programlar, paneller, proje sunumları ve resmi ziyaretleri içeren programda ülkemizi temsil eden katılımcılar aynı zamanda Ar-Ge firmaları ve ilgili kamu kurumlarının yöneticileriyle bir araya geldi.

Program dahilinde yapılan “Bilim Teknoloji Günü” etkinliğinde, Türkiye’deki bilim ve teknolojik yenilik sistemleri tanıtıldı. Aynı panelde, ASAN Hizmet Protokol birimi başkanı Muhammed Ali Hüdaverdiyev, kurumu ve hizmetlerini tanıtan bir sunum yaptı. Asan hizmet sunumu, Türkiye’deki yetkililer tarafından ilgi ve takdirle izlendi.

Programa, TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Orkun HASEKİOĞLU, TÜBİTAK TÜSSİDE Müdürü Sayın Tezer BATTAL, Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Sayın Abdurrahman GÜNGÖR, Başbakanlık TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanı Sayın Dr. Mehmet YILMAZ, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı temsilcisi Sayın Hakan BAL, TÜBİTAK Bilim Teknoloji Politikaları Uzmanı Dr. Şiir KILKIŞ, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Ankara İl Müdürü Sayın Vehbi KONARILI, DEİK Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk AKAT, Azerbaycan ASAN Hizmet – Protokol Bölümü Başkanı Sayın Muhammed Ali HÜDAVERDİYEV, Hacettepe Üniversitesi İnovatif Yatırımlar A.Ş. Genel Müdürü Sayın M. Yusuf AKGÜNDÜZ, Ostim Başkanı Sayın Orhan AYDIN, KOSGEB Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman İSLAMOĞLU, Hacettepe Teknoloji Ar&Ge Merkezi Genel Müdürü Sayın Erhan KUMAŞ, TÜBİTAK Ulusal Mentor Programı Koordinatörü Sayın Hasan Gönenç ve TÜBİTAK Uluslararası Liderlik Akademisi Koordinatörü Sayın Mustafa DİŞÇİ konuşmacı olarak katıldılar.

Bilim Teknoloji Gününde, Türkiye’nin Bilim Teknoloji ve Yenilik Sistemi konulu iki panel gerçekleşti. Etkinlik, Hacettepe TARGEM Genel Müdürü Sayın Erhan KUMAŞ’ın Elektrikli Araba ve İnsansız Hava Aracı projeleriyle ilgili başarı hikayesinin sunumunu yapmasıyla sona erdi.

Liderlik Akademisi programı ve Bilim Teknoloji Günü etkinliğinin Türkiye ve Azerbaycan için yeni projelerin başlangıcı olacağı görülmekte.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler