tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE Araştırmacıları, Chicago’da Düzenlenen Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Global Konferansına Katıldı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE araştırmacılarından Aydın DELİ ve Dr. Hakan TURAN,4-5 Eylül 2015 tarihlerinde Chicago’da düzenlenen Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Global Konferansına katıldı.

Araştırmacı Aydın DELİ -Origin Destination Estimation and Validation (Yolcu iniş yerlerinin tahmini ve validasyonu)- isimli bildirisini sundu.

Akademisyen ve yöneticilerin katıldığı konferansta Teknoloji Yönetimi, Ulaşım ve Lojistik Yönetimi, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Finans ve Risk Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Proje Yönetimi alanları öne çıktı. MD Anderson Cancer Center yönetici müdürü, Illinois Science&Tecnology Coalition başkanı, Great Lakes Region yöneticisi ve Loyola University Clinic Direktörü’nün konuşmacı olarak katıldığı konferansta; ST. Cloud State Üniversitesi, Southern Illinois Üniversitesi, Purdue Üniversitesi, George Washington Üniversitesi, Florence Üniversitesi, Roosvelt Üniversitesi, Old Dominion Üniversitesi, Dalian Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Okan Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Rio de Janeiro State Üniversitesi, Sao Paulo Üniversitesi, Shenzhen Üniversitesi, Beijing Union Üniversitesi, Tongji Üniversitesi, Hertfordshire Üniversitesi, Lanzhou Üniversitesi akademisyenleri ve araştırmacıları yer aldı.

TÜSSİDE’ nin yürütmekte olduğu “İETT Esnek Ulaşım Projesi” kapsamında ar-ge nitelikli çalışmalar ve kullanılan yöntemler bildiri yapıldı ve bu konferansta sunuldu.

Sunum kapsamında;

  • İETT ile yürütülen Metrobüs projesi tanıtıldı, proje sonrası hayata geçen yenilikler aktarıldı.
  • Origin-Destination (O-D) matrisleri anlatıldı.
  • Elde edilen O-D matrislerinin tutarlılığı 2 yeni ve farklı yöntemle sorgulandı ve her iki sorgulama sonucu %95 bulunduğu ortaya konuldu.
  • Validasyonu yüksek bu yöntemler ve metotlar literatürdeki yerini almış oldu.

Uzman Araştırmacı Dr. Hakan TURAN, İtme ve Çekme Sistemlerinin Kuyruk Performansının Karşılaştırılması (Comparison of Queue Performances of Pull and Push Systems) isimli bildirisini sundu.

Sunum kapsamında;

  • İtme ve çekme sistemleri anlatıldı.
  • İtme ve çekme sistemleri kuyruk performansına göre karşılaştırıldı.
  • Yeni bir model geliştiridi.
  • Oluşturulan yeni model değişik senaryolara göre performansı ölçüldü.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler