tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Bölgesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi Açılış Toplantısı Giresun’da Yapıldı

Bu Haberi Paylaş

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında DOKAP Bölgesi için imzalanan “Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi”nin açılış toplantısı 04 Şubat 2016’da Giresun’da gerçekleştirildi.

Üniversiteler, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoparklar, iş geliştirme merkezleri, serbest bölgeler, araştırma enstitüleri ve STK temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantı, Giresun Valisi Hasan KARAHAN, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem YÜCE ve TÜSSİDE Enstitü Müdürü Tezer BATTAL’ın açılış konuşmaları ile başladı. Girişimcilik ve yenilikçiliğin bölge için önemine değinilen konuşmaların ardından projenin amacı ve kapsamını içeren proje tanıtım sunumu TÜSSİDE Projeler Koordinatörü Orhan DURSUN ve TÜSSİDE Proje Yürütücüsü Barış ÇARIKCI tarafından gerçekleştirildi.

Programın öğleden sonraki bölümünde uluslararası ekonomist Alberto GOMEZ “Girişimcilik, Yenilikçilik, Strateji ve Küreselleşme”, Doç. Dr. M. Atilla Arıcıoğlu “Kümelenme ve Rekabetçilik” ve Oya UYSAL ise “Bölgesel İnovasyon ve Teknoloji Altyapıları” konularında katılımcılara bilgi paylaşımında bulundular.

Proje, paydaş önerilerinin de alındığı saha görüşmeleri, anketler ve çalıştaylar ile bölgenin girişimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin analiz edilmesi, stratejik yol haritalarının ortaya çıkarılması ile devam edecektir. Proje ile bölgenin rekabetçilik gücünün arttırılması ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler