tusside-logo-2_1@4x

Kış Bilim Kampları Son Buldu

Bu Haberi Paylaş

Filli Boya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ile TÜBİTAK TÜSSİDE’nin birlikte yürüttüğü “Filli Boya Kış Bilim Kampları” son buldu. Her birinde 25 öğrencimizin yer aldığı kamplar, 25-29 Ocak ve 1-5 Şubat 2016 tarihleri arasında TÜSSİDE’de gerçekleştirildi.

Yaz döneminde yapılan kampların devamı olan programda, öğrencilerimiz bu kez Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü’nü, Gıda Enstitüsü’nü ve Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü’nü ziyaret ettiler, araştırmacıları ile birlikte atölyeler gerçekleştirdiler.  DNA’yı Tanıyalım, Taşların Dünyası, Model Uçak Yapımı, Hareket ve Sürtünme, Yazılım ve Kimya Atölyeleri gerçekleştirilen çalışmalara örnek olarak verilebilir. Programda İzmit Bilim Merkezi ve Sismolojik İzleme Deprem Eğitim Merkezi de ziyaret edildi.

Kampta ayrıca, farklı meslek dallarında başarılar elde etmiş bilim ve sanat insanları ile sohbetler ve atölyeler gerçekleştirildi. CERN’de çalışan bilim insanımız Kerem Cankoçak, Felsefeci Kaan Özkan, Teknoloji Koçu Salih Aksu gibi birçok değerli isim, kamplarımızda gönüllü olarak yer aldılar.

Filli Boya sponsorluğunda, ASPB ve TÜSSİDE ile gerçekleştirilen kampların önümüzdeki yıllarda da devam etmesi beklenmektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler