tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Bölgesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Kapasitesini TÜSSİDE ile Artıracak

Bu Haberi Paylaş

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında 18 Aralık 2015 tarihinde DOKAP Bölgesi için “Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi” imzalandı.

TÜSSİDE tarafından yürütülecek projede, DOKAP Bölgesi’nin girişimcilik ve yenilikçilik ekosistemlerinin mevcut durumu analiz edilecek, öncelikli müdahale alanlarına yönelik projelendirme çalışmaları yapılacak ve stratejik yol haritası ortaya çıkarılacaktır. Böylelikle, bölgede yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesinin, rekabetçilik düzeyinin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir. Projenin çıktıları ile bölge halkının gelir düzeyini artırmak ve sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlamak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında bölgedeki organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri ve iş geliştirme merkezleri, üniversiteler, KOBİ’ler ve serbest bölgelerin girişimcilik ve yenilikçilik altyapısı analiz edilecektir. Saha görüşmeleri, anketler ve çalıştaylar ile ihtiyaçlar belirlenip stratejik yol haritaları ortaya konulacaktır.

Bölgede rekabetçiliği artırmaya yönelik küme potansiyeli belirleme ve küme yol haritası oluşturma ile girişimcilik ve yenilikçilik kapasitesini artırmaya yönelik sistem/model kurma ve fizibilite analizleri de projenin önemli adımlarını oluşturmaktadır. Projenin Nisan 2017’de son bulması hedeflenmektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler