tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Bölgesi OSB – KSS ve KOBİ’leri Analiz Edilmeye Başlandı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE ile T.C Kalkınma Bakanlığı Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında yürütülmekte olan Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi kapsamında “Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Küçük Sanayi Siteleri (KSS) Modülü” ile “KOBİ Modülü”’ne yönelik ilk ekip çalışmaları başladı.

Bölgedeki OSB, KSS ve KOBİ’lerin analiz edilmesine yönelik toplantılar 31 Mart ve 1 Nisan 2016 tarihlerinde ilgili paydaşlarla Giresun’da gerçekleştirildi.

Toplantılarda, OSB-KSS ve KOBİ’lerin ekosistem analizi, paydaş analizi çalışmaları yapılarak yasal altyapı, destek/teşvikler ile performans göstergeleri belirlenmeye çalışıldı. Toplantılar, kamu, özel sektör, üniversiteler, kalkınma ajansları, ticaret ve sanayi odaları/ticaret borsaları, ilgili dernek temsilcileri ve OSB-KSS yönetim temsilcilerinin oluşturduğu projenin çekirdek ekibi ile yürütüldü.

Ekiple her ay gerçekleştirilecek çalışmalar ile OSB, KSS ve KOBİ’lerin mevcut durumlarının ve ihtiyaçlarının analiz edilmesi, iyi uygulamalarla kıyaslanması, analiz sonuçları esas alınarak yönetişim modeli ve gelişim stratejilerinin geliştirilmesi planlanmaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler