tusside-logo-2_1@4x

DOKAP Projesi Kapsamında Saha Görüşmeleri Başladı

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE ve Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) işbirliğiyle yürütülen “Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi” kapsamında, “Bölge Üniversitelerinin Sanayi Etkinliğinin Değerlendirilmesi ve Bölgesel Teknoloji Transfer Merkezi Kurulmasına Dair Fizibilite Çalışması” için bölge üniversitelerinden akademisyenler ve Teknoloji Transfer Ofisi uzmanları ile görüşmeler yapıldı.

Bölge kapsamında 8 ilde bulunan 10 adet üniversite ziyaret edilerek toplamda 64 kişi ile birebir mülakatlar gerçekleştirildi.

Görüşmeler ile DOKAP Bölgesi’ndeki üniversitelerde ekonomik ve toplumsal değeri yüksek araştırmalara odaklanılması ve hali hazırda yürütülmekte olan araştırma faaliyetlerinin ticarileştirilmesi ve sanayiyle işbirliği halinde ekonomiye ve topluma kazandırılmasına yönelik mevcut potansiyel değerlendirildi. Ayrıca üniversite ve akademisyenlerin ihtiyaç ve öncelikleri ile bunların önündeki engeller tespit edildi. Çalışma, sağlık, tarım ve teknik bilimlere bağlı ana bilim dallarına ve buradaki öğretim üyelerine yönelik olarak hazırlandı ve uygulandı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler