tusside-logo-2_1@4x

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Temel Yetkinlik Geliştirme Eğitimi Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE’nin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu uzmanları için tasarladığı Temel Yetkinlik Geliştirme Eğitimi 1. Modülü 02-04 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. EPDK enerji uzman ve uzman yardımcılarının katıldığı üç günlük eğitimde “İletişim, Telefonda İletişim ve Zaman Yönetimi”, “Toplantı Yönetimi” ve “Çatışma Yönetimi ve Müzakere Teknikleri” konuları uygulamalı çalışmalarla ele alındı.

Eğitimin ilk gününde aynı dili konuşma, empati, kurum içi kurum dışı iletişim unsurları, iletişimin temsil yönü, iletişimde hitabet ve nezaket, iletişimin protokole bakan yönü, telefonla iletişim başlatma, telefona cevap verme, topluluk karşısında konuşma ve iletişime bakan yönüyle zaman yönetimi gibi konular ele alındı. “Toplantı Yönetimi” konulu eğitimde başarılı ve başarısız toplantının özellikleri, toplantı öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, iyi bir toplantıda toplantı yöneticisinin rolü, toplantı sırasında doğru soru sorma ve toplantıdaki roller konularına değinildi. Eğitimin son gününde ise, kurumlarda çatışmaya neden olan durumlara mercek tutuldu. Kişilerin farklı bakış açıları ve kişisel odak noktalarının çatışmadaki rolü, çatışmada kültürel öğelerin etkisi, grup psikolojisinin insan davranışları ve çatışmayla ilişkisi, müzakere becerilerinin çatışma çözümündeki yeri ve çatışma çözümünde farklı müzakere yöntemleri uygulamalı çalışmalarla ele alındı.

EPDK Elektrik Piyasası Daire Başkanı Sayın Uğur CİNGİ ve İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Yönetim Geliştirme ve Eğitim Grup Başkanı Sayın Mahmut Adil SAVAŞ’ın katıldığı kapanış töreninde TÜSSİDE ile EPDK arasındaki iş birliğinin önemine dair değerlendirmelerde bulunuldu ve katılımcılara sertifikaları verildi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler