tusside-logo-2_1@4x

Hakkarili Öğrenciler Bilim Kampı Programı İçin TÜSSİDE’deydi

Bu Haberi Paylaş

T.C. Hakkari Valiliği, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cinegolds ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile Hakkarili öğrencilere yönelik Bilim Kampı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK TÜSSİDE Gebze Yerleşkesinde 11-17 Ağustos 2018 tarihlerinde yatılı olarak gerçekleştirilen kampa Hakkari’de devlet okullarında okuyan başarılı 7. ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Hakkari Valiliğinin desteği ile gerçekleştirilen proje, TÜBİTAK enstitülerinin bilimsel, teknolojik ve insan kaynağı altyapısına dayandırılarak gerçekleştirildi.

Program kapsamında öğrenciler, TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü, TÜBİTAK MAM Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü ile Enerji ve Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitülerini ziyaret edip araştırmacıları ile birlikte deneyler ve eğitsel etkinlikler gerçekleştirdi. Program kapsamında ayrıca Alternatif Enerjiler, Hareket ve Sürtünme, Yalıtım, Model Uçak Yapımı, STEM gibi ağırlıklı olarak fen bilimleri alanında pek çok atölye yer aldı. Program kapsamında öğrenciler İzmit Bilim Merkezi ile SEKA Kağıt Müzesi’ndeki etkinliklere de katıldılar. Son olarak öğrencilerle gerçekleştirilen eğitsel çalışmalar ve sanat atölyeleri ile öğrencilerin ekip çalışması ve stratejik düşünme becerilerinin de geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler