tusside-logo-2_1@4x

Hakkarili Öğrenciler TÜBİTAK TÜSSİDE’deydi

Bu Haberi Paylaş

T.C. Hakkari Valiliği, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cinegolds ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliği ile Hakkarili öğrencilere yönelik Bilim Kampı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK TÜSSİDE Gebze Yerleşkesinde 20-26 Ağustos tarihlerinde yatılı olarak gerçekleştirilen kampa Hakkari’de devlet okullarında okuyan başarılı 7. ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Hakkari Valiliğinin desteği ile gerçekleştirilen proje, TÜBİTAK enstitülerinin bilimsel ve teknolojik ve insan kaynağı altyapısına dayandırılarak gerçekleştirildi. Kamp, bilim insanlarıyla yapılacak etkileşimli çalışmalar yardımıyla bilim dünyasının ulaşılabilir olduğunu öğrencilere göstermeyi hedeflemiştir.

Program kapsamında öğrenciler, TÜBİTAK Ulusal Metroloji  Enstitüsü, MAM Malzeme Enstitüsü, Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü ile Enerji ve Gen Mühendisliği ve Biyotekoloji Enstitülerini ziyaret edip araştırmacıları ile birlikte deneyler ve eğitsel etkinlikler gerçekleştirdi. Program kapsamında ayrıca Alternatif Enerjiler, Hareket ve Sürtünme, Yalıtım, Model Uçak Yapımı, STEM gibi ağırlıklı olarak fen bilimleri alanında pek çok atölye yer aldı. Program kapsamında öğrenciler İzmit Bilim Merkezi ile SEKA Kağıt Müzesi’ndeki etkinliklere de katıldılar. Son olarak öğrencilerle gerçekleştirilen eğitsel çalışmalar ve sanat atölyeleri ile öğrencilerin ekip çalışması ve stratejik düşünme becerilerinin de geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler