tusside-logo-2_1@4x

2017 Yaz Bilim Kampları Tamamlandı

Bu Haberi Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği ve Filli Boya firmasının sponsorluğu ile TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından gerçekleştirilen bilim kamplarının dördüncü ayağı başladı.

Özel eğitim kapsamındaki, üstün potansiyeli olan çocuklara bilimsel bakış açısı kazandırmayı, kendilerine olan güvenlerini desteklemeyi ve geleceğe umutla bakmalarını amaçlayan  “Filli Boya Bilim Kampı”, 07-11 Ağustos – 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında 13-14 yaş grubunda yer alan çocukların akademik ve psikolojik gelişimine destek verecek bir dizi eğitim ve uygulama içerdi.

07-11 Ağustos – 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında 30 kız-30 erkek çocuk olmak üzere toplam 60 öğrencinin katılacağı Bilim Kampı’na bu yıl Bilim ve Sanat Merkezleri’nde eğitim alan özel yetenekli çocuklar da dahil edildi. Çocuklar projenin 4. etabında TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü, TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü,  Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü gibi enstitülerde çalışan bilim insanlarını çalışma ortamlarında gözlemleme, yapılan işler konusunda sohbet etme ve birlikte deneyler yapma fırsatı yakaladı. Ayrıca TÜBİTAK BİLGEM araştırmacı ekibi ile şifreleme eğitimi alacak olan öğrenciler ağırlıklı olarak fen bilimleri ve matematik alanında atölyeler, eğitsel oyunlar gerçekleştirdi.   Program kapsamında , İzmit Bilim Merkezi’ni de ziyaret eden çocuklar, kamp boyunca strateji geliştirme, ekip ve koordinasyon oyunları ile sanatsal etkinliklerde de yer aldı.

Her Genç Bir Renk, Gelecek Bilimle Renkleniyor

Proje ile çocukların içinde bulundukları ortamın dışına çıkarak farklı bir deneyim kazanmalarını sağlamak ve ekip çalışmaları ile hayata entegrasyonları amaçlanmaktadır. Kamp eğitim programı bireysel oyunlara ve rekabete dayalı uygulamalara yönelik değil; birlikte ahenk içinde çalışarak ekip ruhunun öne çıkarılacağı bir biçimde tasarlanmıştır. Öğrencilerin bilime olan merak duygusunu artırmak, araştırmanın ve keşfetmenin önemini vurgulamak bu projenin ana amacı olarak belirlenmiştir.

Ayrıca daha önce TÜBİTAK TÜSSİDE, ASPB ve Filli Boya işbirliğiyle gerçekleştirilen Bilim Kampları Uluslararası The Peer Awards Yarışması’nda birincilik ödülü aldı.

Haber linki için tıklayınız.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler