tusside-logo-2_1@4x

İlaç Geri Ödeme Listesinde Güncelleme Çalışmaları

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE SGK işbirliği ile başlatılan “İlaç Geri Ödeme Listesinde Güncelleme Çalışmaları” projesinin kapanış toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.

TÜSSİDE’nin yürütücülüğünü gerçekleştirdiği “İlaç Geri Ödeme Politikaları İle Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesinde Güncelleme ve Revizyon Çalışmaları” projesinin kapanış toplantısı Ankara’da, Bilkent Konferans Merkezi’nde yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, üniversiteler, özel sektör ve çeşitli ilaç derneklerinden çok sayıda uzmanın katılım gösterdiği toplantıda projenin amaçları, hedefleri, faaliyetleri ve çıktıları hakkında bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.

TÜSSİDE Müdürü Tezer Battal, sağlık sisteminin sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi için gün geçtikçe artan sağlık harcamalarının vatandaşın aldığı hizmetin kalitesini düşürmeden kontrol altına almak gerektiğine vurgu yaptı ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ileride daha da başarılı projelere imza atmak istediklerini belirtti.

Sağlık Ekonomisi ve Yönetimi Ar-Ge Koordinatörü Kirstin Öztürk ise konuşmasında, Türkiye’nin sağlık sisteminin başarılı bir şekilde kurulduğuna değinerek Türkiye’de düzenli olarak tutulan sağlık verilerine dikkati çekti. Sahip olduğumuz veri hazinesine ulaşımın kolaylaşması ile gelecekte çok değerli projeler ortaya çıkabileceğini ve ilaç projesi ile atılan bu önemli adımdan dolayı heyecanlı olduğunu söyledi.

SGK Politika ve Proje Daire Başkanı Dr. Mümine Nurdan Doğukan’ın yaptığı kapanış konuşmasının ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Süzen’in proje ekibine plaketlerini takdim etmesi ile program sona erdi.

Video haber için: http://www.sgktv.gov.tr/Sayfalar/HaberDetay.aspx?ItemID=2303610a-3e52-4762-8b1f-5ed242d443d8

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler