tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE, Üniversitelerle İşbirliği Protokolleri İmzalamaya Devam Ediyor

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE, gerçekleştirdiği projeler, eğitim, araştırma ve danışmanlıklarda iş birlikleri geliştirmek amacıyla Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile yapmış olduğu protokollere devam ediyor.

Bu kapsamda TÜSSİDE Enstitü Müdürü Tezer BATTAL, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye GÜVENÇ ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ethem GÜNEREN ile işbirliği protokolleri imzaladı.

Söz konusu protokoller ile her iki tarafın insan kaynağı deneyimlerinin paylaşımı ve bilgi alış-verişi amaçlanmaktadır. Böylece, TÜSSİDE araştırmacılarının üniversiteler bünyesinde yüksek lisans, doktora programlarından faydalanması ve üniversite öğretim üyesi ve görevlilerinin ise TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği eğitim programları, danışmanlık ve araştırma projeleri süreçlerinde yer alması hedeflenmektedir.

Tezer BATTAL, Işık Üniversitesi ile yapılan protokol sebebiyle memnuniyetini ifade ederken ilişkilerin geliştirilmesi ve birçok alanda işbirliğine gitmeyi istediklerini belirtti. Işık Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nafiye GÜVENÇ ise TÜSSİDE ile başta Girişimcilik olmak üzere yoğun işbirliğine gitmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Ethem GÜNEREN ise özellikle sağlıkta kalite ve sağlık ekonomisi alanlarında yapılacak işbirliklerinin ülkemize çok fazla katkı sağlayacağını vurguladı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler