tusside-logo-2_1@4x

Kırklareli Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Odaklı Ar-Ge Stratejisi ve Yol Haritası Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Bu Haberi Paylaş

Kırklareli Üniversitesi ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında 2 Kasım 2020 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında, Kırklareli Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Ar-Ge Stratejisi ve Yol Haritası hazırlanacaktır.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Projesi (YÖK) ile amaçlanan, projeye seçilen üniversitenin bulundukları bölgenin kalkınmasına öncelik vermeleridir. Bu kapsamdaki üniversiteler farklı alanlarda ihtisaslaşacaktır. Kırklareli Üniversitesi’nin ihtisaslaşacağı alan ise ‘gıda’ olarak tespit edilmiştir. Bu doğrultuda Kırklareli Üniversitesi ve TÜBİTAK TÜSSİDE işbirliğinde üniversitenin gıda bölgesel kalkınma odağında Ar-Ge Stratejisi ve Yol Haritası oluşturulacaktır.

Projenin açılış toplantısı 12 Kasım 2020 tarihinde Kırklareli Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. Kırklareli Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü öğretim üyelerinin, Teknoloji Transfer Ofisi ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı temsilcilerinin katıldığı açılış toplantısında TÜSSİDE proje ekibi Başuzman Araştırmacı Barış ÇARIKCI ve Uzman Araştırmacı Seda CELEP proje planına ilişkin bir sunum gerçekleştirmiş ve ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR’ü makamında ziyaret etmiştir. Aynı gün içerisinde projenin ilk paydaş görüşmeleri tamamlanmış; Gıda Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri ve elemanları ile ilin gıda ekosistemi ile ihtisaslaşma çalışmaları sonucundaki beklentileri ve hedefleri üzerine değerlendirmeleri alınmıştır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler