tusside-logo-2_1@4x

“Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin Bağlama Etüdü Projesi” Kapsamında Çalıştaylar Gerçekleştiriliyor

Bu Haberi Paylaş

Proje Kapsamında “Akdeniz Ortak Akıl Platformu®” Antalya’da Gerçekleştirildi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile TÜSSİDE’ nin birlikte  yürüttüğü “Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin ve Bağlama Sistemlerinin Etüdü Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. 20 Mayıs İzmir ve 4 Haziran Bodrum çalıştaylarından sonra, 16 Haziran 2015 tarihinde “Akdeniz Çalıştayı”  Crowne Plaza Antalya’da gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği çalıştaya, konusunda uzman akademisyen, özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden toplamda 28 kişi katıldı.

Çalıştay kapsamında “TUSSİDE Ortak Akıl Platformu®” ile sektörel değerlendirmeler yapıldı, Akdeniz bölgesindeki tekne barınma yerleri ve bağlama sistemleriyle ilgili olarak mevcut durum ortaya konulmaya çalışıldı ve çözüm önerileri tartışıldı.

Proje Kapsamında “Güney Ege Ortak Akıl Platformu®” Bodrum’da Gerçekleştirildi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile TÜSSİDE’ nin birlikte  yürüttüğü “Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin ve Bağlama Sistemlerinin Etüdü Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında son olarak 4 Haziran 2015 tarihinde  “Güney Ege Ortak Akıl Platformu®”  The Marmara Bodrum Otel’inde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği çalıştaya, konusunda uzman akademisyen, özel sektör, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden toplamda 42 kişi katıldı. Çalıştayda Güney Ege Bölgesi’ndeki tekne barınma yerleri ve bağlama sistemleri ilgili olarak mevcut durum ortaya konulmaya çalışıldı. Güney Ege Bölgesi’nin tekne barınma yerleri ve bağlama sistemleri açısından güçlü ve zayıf yanları ele alınarak olası fırsat ve tehditlere dikkat çekildi.

Proje Kapsamında “İzmir Kuzey Ege Çalıştayı” Gerçekleştirildi

TÜBİTAK TÜSSİDE ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile ortak yürütmüş olduğu “Kıyılarımızda Güvenli Barınma Yerlerinin ve Bağlama Sistemlerinin Etüdü Projesi” kapsamında “Kuzey Ege Çalıştayı” 20 Mayıs 2015 tarihinde RENAISSANCE IZMIR HOTEL’de gerçekleştirildi. Söz konusu çalıştayda, TÜBİTAK TÜSSİDE proje ekibi ve proje danışmanları, UDHB proje ekibi, kamu, özel sektör, üniversiteler ve çeşitli STK temsilcilerinden toplamda 64 kişi katıldı.

Çalıştayın ilk oturumunda güvenli barınma yerleri ile ilgili olarak mevcut durum ortaya konuldu ve katılımcıların konu ile ilgili fikirleri alındı. TÜSSİDE proje ekibinin belirlediği ve projenin 1. odak grup çalışmasında zenginleştirilen kriterler üzerinden geçildi. Çalıştayın sonraki oturumlarında kıyılarımız öncelikli olmak üzere avantaj ve risk değerlendirilmeleri yapıldı. Çalıştayın kapanış oturumunda ise tüm katılımcılara tek tek söz hakkı verilerek katılımcıların bilgi ve tecrübe perspektifinden, yürütülmekte olan proje hakkında düşünceleri ve önerileri değerlendirilmiştir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler