tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE Yaz Bilim Kampları Başladı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı ve TÜSSİDE işbirliği ile Haziran-Eylül 2015 tarihleri arasında 6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik haftalık yaz bilim kampları başladı.

TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) Gebze kampüsünde düzenlenen bilim kamplarında öğrencilerin temel bilimlere olan ilgisini arttırarak problemlerin çözümünde bilimsel yöntemlerden nasıl yararlanacaklarını ortaya koymaları, bilimin heyecan verici doğasını keşfetmeleri ve yapılacak etkileşimli çalışmalarla bilim dünyasının eğlenceli yanını görmeleri hedeflenmektedir.

Bilim gösterileri, çeşitli atölye çalışmaları ve eğlenceli bilim keşiflerinin yapıldığı 26-29 Haziran tarihleri arasındaki ilk kamp programının katılımcıları Mardin’in köy okullarından gelen öğrenciler oldu. Kapanış programında, kampa büyük bir ilgi ve heyecanla katılan öğrenciler ve gönüllü öğretmenler sertifikalarını Bilim ve Toplum Daire Başkanı Dr. Ahmet Uludağ ve TÜSSSİDE Enstitü Müdürü Tezer Battal tarafından aldılar. Bilim kampları Eylül ayına kadar devam edecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler