tusside-logo-2_1@4x

Konya Karaman Mersin Ticaret Koridoru Aktifleştirilmesi Projesi Kapsamında Organize Sanayi Bölgesi Üst Kurulu (OSBÜK) Ziyareti Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE tarafında Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi için yürütülmekte olan “Konya-Karaman-Mersin Sanayi ve Ticaret Koridoru Oluşturulmasına Yönelik Etüt ve Fizibilite Projesi” kapsamında elde edilen bulguların paylaşılması maksatlı olarak 24/07/2017 tarihinde kurum yöneticileri ve proje ekibi Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu’na (OSBÜK) ziyarette bulunmuştur.

Ziyaret kapsamında TÜSSİDE Enstitü Müdürümüz Tezer BATTAL tarafından “Milli İleri Teknoloji ve Endüstri 4.0” başlıklı bir sunum yapılmıştır.

Enstitü Müdürü Tezer BATTAL’ın sunumunun ardından TÜSSİDE Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi biriminden Başuzman Araştırmacı Dr. İsmail ÖNDEN proje kapsamında yapılan çalışmaları ve gerçekleştirilen analizleri içeren bir bilgilendirme sunumu yapmış, üzerinde çalışılan özel ekonomi bölgesi modelleriyle ilgili olarak paylaşımlarda bulunmuştur.

Yapılan sunumların sonrasında, OSBÜK Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Memiş KÜTÜKCÜ ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI proje ve yapılan sunumlar ile ilgili görüşlerini TÜSSİDE ve KOP İdaresindeki proje ekipleri ile paylaşmışlardır. Yapılan değerlendirmeler ve karşılıklı görüş alışverişleri ile bölgede uygulanabilir bir Özel Ekonomi Bölgesi modeli ve yine bölgedeki teknolojik dönüşüm konularında odaklanılması gereken hususlar ele alınmıştır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler