tusside-logo-2_1@4x

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Stratejik Plan Projesi Tamamlandı

Bu Haberi Paylaş

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ile TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) ortaklığında yürütülen “Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü Stratejik Planlama Projesi” tamamlandı. Üç ay süren proje ile BOREN’in stratejik yol haritası ortaya kondu.

Projenin ilk adımı olarak “Stratejik Yönetim Eğitimi”,  proje ekibi ve kurum çalışanlarının 30 kişilik katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. BOREN’in Kurumsal gelişimini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen bu eğitimde, TÜSSİDE uzmanları, kurumu istenilen geleceğe taşıyacak Kurum Stratejik Planı’nın hazırlanmasına yönelik kavramsal çerçeveyi katılımcılarla paylaştı.

Proje ikinci adımı olarak “BOREN Dış Paydaş Ortak Akıl Platformu Çalıştayı” gerçekleştirildi. BOREN’in mevcut durum analizini gerçekleştirmek adına yapılan bu çalışmaya bor sektörüne yön veren lider kuruluşlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve özel sektör temsilcileri katılım gösterdi. Çalıştayda BOREN’in güçlü yanlarının, gelişmeye açık yönlerinin, yüz yüze olduğu fırsatların ve tehditlerin belirlenmesi ve yol haritası oluşturulmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Çalışma Eti Maden, MTA, SSM, TSKGV Şirketleri başta olmak üzere 100 den fazla katılımcı ile gerçekleştirildi.

Projenin son aşamasında ise TÜSSİDE uzmanlarının ve danışmanlarının yönlendirmesi ile BOREN için Stratejik Model oluşturuldu ve bu kapsamda Stratejik Amaçlar, Stratejik Hedefler, Performans Göstergeleri, Performans Hedefleri, Stratejiler ve Faaliyetler belirlendi, Bütçelendirme çalışması yapıldı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler