tusside-logo-2_1@4x

KOSDER – TÜSSİDE Denizcilik Arama Çalıştayı Yapıldı

Bu Haberi Paylaş

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER), İstanbul Denizcilik Stratejileri ve Araştırmaları Enstitüsü A.Ş. (IDEAS) ve TÜBİTAK’a bağlı Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Denizcilik Sektörü Ar-Ge ve Teknoloji Vizyonu Arayışı Ortak Akıl Platformu Çalıştayı” 11 Mayıs tarihinde TÜSSİDE ev sahipliğinde Gebze’de gerçekleşti.

TÜSSİDE, KOSDER VE IDEAS birlikteliği ile gerçekleşen çalıştaya; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, TÜSSİDE Yönetim Kurulu Başkanı Tezer Battal, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Oral Erdoğan, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Başkanı Başaran Bayrak, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Başkanı Feramuz Aşkın, ABS Türkiye Müdürü Seyfettin Tatlı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı temsilcileri, Türk Loydu Temsilcileri ve denizcilik sektörünün çeşitli kollarından temsilci katılım sağladı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan TÜSSİDE Yönetim Kurulu Başkanı Tezer Battal, TÜSSİDE hakkında ve burada yürütülen çalışmalara ilişkin katılımcılar bilgiler verdi. Yapılan çalışmanın denizcilik sektörü için hayırlı olması temennisinde bulunan Battal, katılımcılara da çalışmaya verdikleri destek için teşekkür etti.

Çalıştayın açılış konuşmacılarından KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır da katılımcılara çalışmaya destek verdikleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında çalıştayın düzenlenme amacına ve içeriğine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Çalıştayda; deniz eğitimi, deniz sanayi, deniz ticareti ve deniz turizmi gruplarından oluşan masalarda katılımcılar aktif olarak fikirlerini, çalışma alanlarındaki olumlu gelişmeleri, fırsatları ve tehditleri tartışarak ortak sonuçlar ortaya çıkardılar.

Çalıştayda ele alınan her konu ve ifade edilen her görüş TÜSSİDE tarafından oluşturulacak sonuç raporunda yer alarak katılımcılara, ilgili kurum ve kuruluşlara yazılı olarak ulaştırılacak. İDEAS ve KOSDER’in bundan sonraki hedefleri ise bu raporlardan hareketle Denizcilik Ar-Ge politikasının oluşturulmasını sağlamak olacak.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler