tusside-logo-2_1@4x

Pakistan Yüksek Öğretim Konseyi Üyeleri Kalite Güvence Sistemleri ve Kapasite Geliştirme Programları İçin TÜSSİDE’deydi

Bu Haberi Paylaş

Pakistan Yükseköğretim Komisyonu (HEC Pakistan) ve Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasındaki işbirliği ve dayanışmanın geliştirilmesi kapsamında ikinci ve üçüncü Pakistan heyetleri TÜSSİDE tarafından tasarlanan eğitim programlarına katıldı.

21 Kişilik üst düzey ilk Pakistan HEC heyetinin 29 Ekim – 05 Kasım 2016 tarihleri arasında katıldığı birinci program, 30 kişilik ikinci heyet için 13-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında TÜSSİDE’de tekrarlandı.

İkinci heyetin programında yükseköğretimde iyi uygulamalar ve kalite güvence sistemleri konularında YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU; Türk üniversitelerinde bilimsel araştırma enstrümanları konusunda Ege Üniversitesi’nden Prof.Dr.Fazilet VARDAR; Türkiye’de Araştırma Ekosistemi konusunda ULAKBİM Müdürü M. Mirat SATOĞLU ve  Başuzman Ebru SOYUYÜCE AYDIN; üniversite sanayi işbirliği ve teknoparklar konusunda Ege Üniversitesi’nden Doç. Dr. Serdar TEMEL paylaşımlarda bulundular. Üniversite Sanayi işbirliği, Teknoparklar, Kalite sistemleri gibi başlıklarda teorik paylaşımları desteklemek için Sakarya Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Arıkent’e saha ziyaretleri gerçekleştirildi.

İkinci heyet programının akabinde 30 kişilik üçüncü heyet “Üniversitelerde Kapasite Geliştirme ve Mali Kuralların Standardizasyonu” başlıklı eğitim için 20-27 Mayıs 2017 tarihlerinde TÜSSİDE’deydi. 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi Kontrol Kanunu ve Üniversitelerdeki Uygulamaları konusunda Mali Uzman Ahmet ARSLAN, Üniversitelerde Bütçe Hazırlama ve Maliye Bakanlığı ile Müzakere Süreci konusunda Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Mustafa KOÇ ve  5018 Sayılı Kanunun Kalite Güvence Uygulamaları Açısından Ele Alınması konusunda YÖK Üyesi Prof. Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU paylaşımlarda bulundular.

Açıköğretim fakültesinde finansal uygulamalar ile üniversitelerde akademik ve finansal yapıların bütünleşik uygulamaları konularında Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’ne gerçekleştirilen saha ziyaretleriyle program son buldu.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler