tusside-logo-2_1@4x

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü ile Gerçekleştirilen Etki Analizi Projesi’nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü (THGM) ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında gerçekleştirilen “Kültürel-Sanatsal Faaliyetler ile Fikri Mülkiyet Sisteminin (FMS) Güçlendirilmesine Yönelik Desteklerin Etki Analizi Araştırma Projesi”nin kapanış toplantısı 16 Mart 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.

THGM Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent başta olmak üzere THGM yönetici ve uzmanları ile TÜSSİDE yöneticilerinin katıldığı proje kapanış toplantısında TÜSSİDE proje yürütücüsü Başuzman Araştırmacı Ayşe Üstünoldu Kandemir tarafından proje çıktıları paylaşılmış ve destek programına ilişkin öneriler sunulmuştur.

THGM’nin 2017, 2018 ve 2019 yıllarında verdiği desteklerin etki analizi çalışmaları kapsamında öncelikle etki analizinin sınırları ve göstergeleri belirlenmiş, ardından başta destek alan taraflar olmak üzere, etkinliklerde yer alan sponsorlar, katılımcılar, hizmet alımı yapılan taraflar ve sanatçılar/akademisyenler ile saha çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Anket, odak grup görüşmeleri ve bire bir görüşmelerle elde edilen verilerin analizi yapılarak desteklerin etkisi ortaya konmuş, destek programına ilişkin öneriler sunulmuş ve raporlanmıştır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler