tusside-logo-2_1@4x

Yerli Teknolojilerle Esenler Akıllı Şehirler Çalıştayı Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Esenler’de sıfırdan kurulması planlanan Akıllı Şehir kapsamında, TÜBİTAK TÜSSİDE ve IoTxTR Nesnelerin İnterneti Topluluğu iş birliği ile yerli/milli inovasyon odağıyla 30 Mart 2021 tarihinde “Yerli Teknolojilerle Akıllı Şehirler Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Açılış konuşmaları; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya ÇOŞTU, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü İsmail TÜZGEN, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın POLAT ve TÜBİTAK TÜSSİDE Müdürü İsmail DOĞAN tarafından yapılmıştır. Çalıştaya; TÜSSİDE Proje Ekibi, Esenler Akıllı Şehir Takımı, IoTxTR Nesnelerin İnterneti Topluluğu, IoT alanında yetkin yerli firmalar ve akademisyenler katılım sağlamıştır.

İki oturum şeklinde gerçekleşen çalıştayda, akıllı şehirler alanında yerli ve milli ürünler/hizmetler geliştiren yenilikçi firmalar ile bu firmaların fikir ve girişimleriyle birlikte Esenler’de hayata geçirilecek Akıllı Şehir uygulamalarında hangi yerli teknolojilerin kullanılabileceği konusu tartışılmıştır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler