tusside-logo-2_1@4x

MEB Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜBİTAK TÜSSİDE Arasında “Bilim ve Teknoloji Kampları” Protokolü İmzalandı

Bu Haberi Paylaş

MEB Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, Beşiktaş ilçesinde bulunan liselerin 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak “Bilim ve Teknoloji Kampları” gerçekleştirilmesi için 10 Aralık 2019 tarihinde TÜBİTAK TÜSSİDE’de protokol imzalanmıştır.

MEB Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin KAKIRMAN ve TÜBİTAK TÜSSİDE Enstitü Müdürü İsmail DOĞAN tarafından imzalanan protokol kapsamında, lise öğrencilerini gelişmekte olan teknolojiler ile tanıştırmak, mühendislik süreçleri ile yeni teknolojileri yazılımlarla entegre ederek öğrencilerin yeni ürün tasarlama ve üretme deneyimi yaşamaları amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK TÜSSİDE’de bir hafta boyunca yatılı olarak gerçekleştirilecek Bilim ve Teknoloji Kampları ile öğrencilerin ekip çalışmaları ile yeni teknolojileri kullanarak ihtiyaca yönelik çözüm geliştirmeleri, tasarlama, üretme ve iyileştirme becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Program, mühendislik üretim süreçleri, tasarım odaklı düşünme, üretim, bilgi ve teknoloji okuryazarlığı, akıllı sistemler, elektronik programlama, nesnelerin interneti, robotik ve kodlama, İHA ve İKA teknolojileri ve yapay zeka konularını içerek şekilde öğrencilerin gündelik hayattaki bir soruna yönelik proje geliştirmeleri üzerine tasarlanmıştır.

2020 yılında Ocak ayında başlaması planlanan kampların yıl boyunca devam etmesi planlanmaktadır.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler