tusside-logo-2_1@4x

Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Programı Devam Ediyor

Bu Haberi Paylaş

Model Fabrikalar, ülkemiz imalat sanayinin verimlilik artışına önemli katkılar sağlamakta; sunduğu deneyimsel eğitimler, öğren-dönüş programları ve danışmanlık hizmetleri ile gün geçtikçe temas ettiği faydalanıcı sayısını artırmaktadır. Bu hızlı ilerleme, Model Fabrika Eğitmeni havuzunun genişletilmesini önemli bir ihtiyaç haline getirmiştir.

Bu kapsamda, geçtiğimiz aylarda TÜBİTAK TÜSSİDE, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile “Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Programı”nı başlattı. Söz konusu programı başarıyla tamamlayanlar; Ankara, Bursa, Konya, Kayseri, Gaziantep, İzmir, Mersin ve Adana illerinde yer alan 8 Model Fabrikanın faydalanacağı Model Fabrika Eğitmeni havuzunda yer alacak.

Ocak ayında ilan edilen programa 2.359 aday başvurdu. Ön değerlendirme sürecini geçen 743 adaydan 238’i yetkinlik değerlendirme aşamasını da başarı ile tamamlayarak programa kayıt olmaya hak kazandı.

29 Mart’ta başlayan Modül 1 eğitimleri 28 Nisan’da sona erecek; ardından Modül 2 ve Modül 3 eğitimleri ile süreç devam edecek. Program kapsamında, yalın üretim tekniklerinde uzman akademisyenler ve danışmanlar tarafından verilen teorik eğitimler, model fabrika direktörleri tarafından sunulan uygulamalarla desteklenmekte, firma sunumlarıyla zenginleştirilmektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler