tusside-logo-2_1@4x

OECD Kore Politika Merkezi TÜBİTAK TÜSSİDE’yi Ziyaret Etti

Bu Haberi Paylaş

OECD Korea Policy Center (OECD Kore Politika Merkezi) yetkilileri, ikili ilişkileri geliştirmek ve olası işbirliklerini görüşmek üzere TÜBİTAK TÜSSİDE’yi (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) ziyaret etti.

Ziyaret programı kapsamında TÜSSİDE Enstitü Müdürü Tezer Battal, TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Enstitü (YTE) Müdürü Cemil Sağıroğlu, Kore Politika Merkezi Kamu Programı Genel Müdürü Park Deok Soo ve Araştırma Görevlisi Jace Choi yer aldı.

Programda, TÜSSİDE ve YTE çalışma alanları ve yetkinlikleri konusunda Koreli katılımcılara bilgi verdi. Park Deok Soo ise Kore Politika Merkezi’nin kamu yönetimi, vergi, rekabet, sağlık ve güvenlik politikası alanlarında yoğunlaştığını belirtti. Ayrıca, temel hedeflerinden birinin kendi ülkelerinde yaptıkları çalışmaları, OECD ülkelerine ve diğer Asya ülkelerine ulaştırmak olduğuna değindi.

Ziyaret kapsamında kurumlar arasında uzmanların eğitimi, değişimi ve e-devlet gibi konularda yapılabilecek olası işbirlikleri üzerinde duruldu. Konuşulan çerçevede mutabakat zaptı imzalanmasına karar verildi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler