tusside-logo-2_1@4x

MEB Liderlik, Girişimcilik ve Öğretmenlik Seminerlerine Katılım Sayısı 12 Bine Ulaştı

Bu Haberi Paylaş

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarında Görevli Yönetici ve Meslek Dersleri Öğretmenlerine Yönelik Liderlik, Girişimcilik ve Öğretmenlik Eğitimleri Projesi kapsamında eğitim alan yönetici ve öğretmenlerin sayısı Ocak 2016 sonu itibariyle 12.400‘ü geçti.

22 Şubat 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen projenin yürütücülüğünü TÜBİTAK TÜSSİDE gerçekleştirmektedir. Program tasarımı TÜSSİDE tarafından yürütülen projede, eğiticilik görevi de TÜSSİDE uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Projenin temel amacı, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görevli yönetici ve meslek dersleri öğretmenlerinin liderlik ve girişimcilik konusundaki farkındalıklarını ve yetkinliklerini arttırmaktır. Bu doğrultuda öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla okullarda okuyan öğrencilere erken yaşta nitelikli girişimcilik ile ilgili kültürün kazandırılması amaçlanmaktadır. Eğitim sektörünün en büyük girişimcilik projesi ile 2023 Vizyonu doğrultusunda girişimcilik, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün okullardan başlayarak topluma yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

2016 yılı sonu itibariyle bitirilmesi hedeflenen projede 15.000 öğretmen ve yöneticinin eğitim alması öngörülmektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler