tusside-logo-2_1@4x

Tohumculuk Sektörü Ulusal Stratejisini Geliştiriyor

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) ile Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) arasında  25 Kasım 2015 tarihinde ”Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi” imzalandı.

Proje açılış toplantısında konuşan TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer, 2006 yılında yayınlanan Tohumculuk Kanunu ile kurulan Türkiye Tohumcular Birliği ve alt birliklerin Türk tohumculuk sektörüne büyük hizmetler vermeye devam ettiğini söyledi.

TÜBİTAK TÜSSİDE ile  birlikte yapılacak  ”Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi” ile son yıllarda büyük bir ivme ile her alanda büyüyen tohumculuk sektörünün artık daha etkin strateji ve politikalarla yoluna devam etmesi gerektiğini kaydeden TÜRKTOB Başkanı Gençer: ”Bu proje ile Türk tohumculuk sektöründe yenilikçilik perspektifiyle; üretim, verimlilik , ihracat ve  ülkemizin rekabet gücünü artacak , Türkiye bölgesinde lider ülke olacak” şeklinde konuştu.

Ardından projenin tanımı, stratejik yönetim, mevcut durumunun analizi, tohumculuk sektörü ulusal stratejisinin oluşturulması başlıklarından oluşan uygulamaların detayları tartışıldı.

TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer ve TÜSSİDE Müdürü Tezer Battal tarafından imzalanan ”Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi” kapsamında 15 ay boyunca çalıştaylar, derinlemesine görüşmeler, paydaşlarla anket çalışmaları, modelleme faaliyetleri, yurt içi ve yurt dışı çalışma ziyaretleri, rekabetçilik ve ihtiyaç analizleri yapılacak.

”Tohumculuk Sektörü Ulusal Stratejisi” son haline getirildikten sonra  tüm paydaşlara ve kamuoyuna duyurulacak.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler