tusside-logo-2_1@4x

TÜBİTAK Personeline Yönelik Yeni Yaklaşım: Yetkinlik Bazlı Eğitim Yönetimi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK Kamu Kariyer Akademisi Projesi; İnsan Kaynağı’nın kurum amaç ve hedeflerine uygun yetkinliklere sahip olabilmesine katkıda bulunacak eğitim ihtiyaçlarının ortaya konması, bu ihtiyaçların kuruma özgü bir biçimde modellenerek gerekli eğitim müfredat ve programların oluşturulması, ölçme ve değerlendirmeler neticesinde sistematik biçimde bu müfredat ve programların uygulanması amacına yönelik 2013 başında başlatıldı.

Projeye akademik ve idari tüm personelin yetkinliklerinin tespitine yönelik çalışmalar ile başlayarak, yetkinliklerin gelişimi için ihtiyaç duyulan eğitim programlarının tasarımı ile devam edildi. Üçüncü aşama olan eğitimlerin gerçekleştirilmesi Temmuz ayı ile başladı.

TÜSSİDE uzmanları ve TÜBİTAK Genel Sekreterlik yetkilileri ortak çalışması ile organize edilen eğitimler, Ankara ve Gebze’de gerçekleştirildi. 15 hafta içinde 3000 personelin eğitimi organize edilerek 114 adet eğitim tamamlandı.

Proje yönetimi, takım çalışması, kurum kültürü ve aidiyet, etkili iletişim ve motivasyon, bireysel liderlik gibi konuların ele alındığı eğitimler, uygulamalı çalışmalar ile pekiştirildi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler