tusside-logo-2_1@4x

Türkiye Tohumculuk Sektörü Çalıştayları Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ile TÜBİTAK TÜSSİDE arasında imzalanan “Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirilme Projesi” kapsamında Alt Birlikler ile sektörel mevcut durum değerlendirme Çalıştayları tamamlandı.

21-22-23 Mart’ta Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB), Süs Bitkisi Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) ile Çalıştaylar gerçekleştirildi. 25 ve 26 Nisan’da ise Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) ve Fide Üreticileri Alt Birliği (FİDEBİRLİK) ile fidan ve fide üreticilerinin mevcut durumu masaya yatırıldı. Son olarak 3 Mayıs’ta Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) ve 4 Mayıs’ta Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği (TODAB) çatısı altında tohum sanayisi ve üretimi ile tohumluk bayilerinin mevcut durumu değerlendirildi.

Çalıştayların her birinde sektör temsilcileri, akademisyenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uzmanları, diğer kamu kurum ve kuruluş çalışanları ile Birlik çalışanları ve diğer paydaşlar yer aldı. Her biri bir gün süren oturumlarda, SWOT Analizi ve Rekabetçilik Analizi çalışmaları katılımcıların görüşleri alınarak gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü TÜSSİDE’nin gerçekleştirdiği çalıştaylar, 17 ve 18 Mayıs’ta Türkiye tohumculuk sektörünün genel değerlendirilmesi ile son bulacak.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler