tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE ve NICE International Arasında Stratejik Ortaklık İçin Anlaşma İmzalandı

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE ve NICE International kuruluşu arasında sağlık ekonomisi ve yönetimi alanında stratejik ortaklık geliştirmek amacı ile 28 Şubat 2014’te anlaşma imzalandı. TÜSSİDE Türkiye’de gelişmesinin önemli olduğunu gördüğü alanlarda kapasite geliştirmek, yetkinlikleri arttırmak amacı ile sağlık ekonomisi ve yönetimi alanında prestijli kurumlar ve uzmanlar ile ortaklık geliştirme çabası içerisindedir. Türkiye en geniş sağlık sigorta sistemine sahip ülkelerden biridir. Sağlık Bakanlığı kamu, özel ve akademik sağlık hizmet sunucularından gelen hizmetleri geliştirmek amacı ile son 10 yıl içerisinde önemli reformlar yapmıştır. TÜSSİDE, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen politikaları ve diğer paydaşların politika karar verme süreçlerini analiz etme ve bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak sonuca varma konusunda Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. NICE International ile yapmış olduğumuz stratejik ortaklık ile Türkiye’de teknik kapasiteyi geliştirme ve karar verme sürecinde etkili olma üzerinde önemli bir adım atılmıştır.

NICE, bilimsel analizler yaparak kaynakların daha etkin ve doğru kullanılması konusunda, İngiltere’nin sağlık hizmetlerine önemli katkılar yapan saygın bir kuruluştur. NICE International, İngiltere’de geliştirilen nitelikleri ve kazanılan tecrübeleri diğer ülkelere kanıta dayalı kaynak olarak transfer eder ve ülkelerin sağlık politikaları karar verme süreçlerinde kendilerini geliştirmesine katkıda bulunur.

TÜSSİDE ve NICE International arasında geliştirilen stratejik ortaklık ile, Türkiye’de politika geliştirme ve uygulamada Sağlık Teknolojileri Değerlendirmenin (STD) önemi konusunda farkındalık geliştirmek istenmektedir. Ortak hedeflerimiz Türkiye’de  bağımsız, şeffaf ve kanıta dayalı bir yapı oluşturarak, STD’yi Türkiye’de yaygınlaştırmak ve mevcut STD birimlerinde yer alan yöneticilerin, teknik uzmanların kapasitesini geliştirmektir. TÜSSİDE NICE International ile başladığı mevcut stratejik ortaklığını, alanında uzman uluslararası kuruluşlar ile geliştirerek, yapılacak sağlık teknoloji değerlendirmelerinin politika karar verme süreçlerinde etkili olmasını hedeflemektedir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler