tusside-logo-2_1@4x

TÜSSİDE, Yeni Model Matematik ve Fen & Teknoloji Öğretimi Projesini Gerçekleştirdi

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK TÜSSİDE, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda görevli matematik ve fen  & teknoloji öğretmenleri için değişen nesil yaklaşımı kapsamında, güncel ve özgün öğretim teknikleri içeren yöntemlerden oluşan programlar tasarladı.

Proje; hayatın içinden yaklaşımlarla öğrencilerin matematik ve fen bilimlerindeki korkularını yenmelerine katkı sunma, öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerini sevdirme ve Kocaeli’nde matematik ve fen & teknoloji derslerinde başarıyı artırma gibi hedeflerle hayat buldu.

280 matematik ve  fen öğretmeninin katıldığı programda matematik ve fen öğretiminde teknoloji kullanımı, yaratıcı drama, argümantasyon, model-kanıt ilişkisi ve problem çözme gibi konularda yaratıcı drama lideri ve Boğaziçi, Hacettepe ve Gaziantep üniversitelerinde görevli akademisyenler  tarafından eğitimler verildi.

Çalışmaların sonunda Kocaeli ilindeki matematik ve fen bilimleri öğretimin niteliğini artırmak için TÜSSİDE Ortak Akıl Platformu çalıştayı yapıldı. Çalıştayda matematik ve fen öğretiminin niteliğinin artırılması adına katılımcı öğretmenlerin fikirlerine müracaat edildi. Programın sonunda Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fehmi Rasim ÇELİK’İn katılımıyla öğretmenlerimize sertifikaları verildi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler