tusside-logo-2_1@4x

15 Temmuz Şehit ve Gazilerimizi Saygıyla Anıyoruz…

Bu Haberi Paylaş

15 Temmuz 2016’da Milletçe maruz kaldığımız, FETÖ’nün yurt içi ve yurt dışı işbirlikçilerince gerçekleştirilmeye çalışılan hain kalkışmanın ikinci yıldönümünde, insanlık dışı bu girişimin tüm aktör ve destekçilerini lanetliyoruz. Milletimizin ve devletimizin birlik, bağımsızlık ve bekasına canı pahasına sahip çıkan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi ve kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu kalkışma girişimi Dünyaya bir kez daha göstermiştir ki, aziz Milletimiz devletine, vatanına, değerlerine, milli iradesine; millet ve devletimizin birlik, bağımsızlık ve bekasına hayatı pahasına sahip çıkma azim, kararlılık ve gücündedir. Milletimiz, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, bir darbe girişiminin çok daha ötesinde kötü emeller taşıyan bu girişime o gece gereken yanıtı layıkıyla vermiştir.

Başta bilim ve teknoloji olmak üzere, her alanda güçlü ve lider bir ülke olma hedefiyle politika ve faaliyetlerine yön veren TÜBİTAK, sorumluluğunun bilincinde olarak bu hedefe ülkemizi taşımak için var gücüyle çalışmaktadır. TÜBİTAK olarak inanıyoruz ki, başta bilim ve teknoloji olmak üzere her alanda milletçe el ele verip kenetlendiğimiz zaman, başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Tıpkı FETÖ darbe girişiminde olduğu gibi, ülkemizi karanlığa, çatışmaya sürükleyecek her türlü etkene omuz omuza verip karşı durduğumuz ve milletimizi, devletimizi, ülkemizi bilim, teknoloji, sanat, edebiyat gibi alanlarda yükseltecek proje ve çalışmalara odaklandığımızda, bu amaç doğrultusunda bir araya geldiğimizde, önümüzde hiçbir güç duramayacaktır. TÜBİTAK gençlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize bilimin ve teknolojinin yeşereceği ortamları hazırlamak için şimdiye kadar var gücüyle çalışmıştır, şimdiden sonra da daha büyük bir şevkle çalışmaya devam edecektir.

TÜBİTAK’ın, bilim ve teknoloji alanında üstlendiği amiral gemisi rolü hepimizin malumu. Bu durum, hain terör örgütü FETÖ’nün kurumumuza sızmak için gösterdiği çabanın nedenini açıkça gözler önüne sermektedir. Şunu hatırlatmak isteriz ki, TÜBİTAK FETÖ ile mücadeleyi en erken başlatıp, en yoğun biçimde sürdüren kurumların başında gelmiştir. TÜBİTAK bu hain terör örgütü ile mücadelesini, darbe girişiminden de önce başlatmıştır. Bünyesindeki hain unsurlardan temizlenmiş olarak, yeni TÜBİTAK, 2023 hedeflerine doğru yepyeni proje ve çalışmalarla ülkemizin bilim, teknoloji, yenilik camiasına önderlik etmektedir. Bilim, teknoloji ve yenilik yoluyla ülkemizin gücüne güç katacağız, böylece bu kutsal ülke için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin ve canlarını ortaya koyan tüm gazilerimizin emanetine sahip çıkacağız.

Bu vesileyle, TÜBİTAK olarak bir kez daha, 15 Temmuz gecesi bir kahramanlık destanı yazan ve azmiyle, iradesiyle, dayanışmasıyla o karanlık geceyi “Demokrasi ve Milli Birlik Bayramı”na çeviren milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler