tusside-logo-2_1@4x

GAP Bölgesi KOBİ’lerine Yönelik Mevcut Durum Analizi Çalıştayları Gerçekleştirildi

Bu Haberi Paylaş

GAP Girişimcilik ve Yenilikçilik Araştırma Projesi kapsamında bölge KOBİ’lerine yönelik olarak düzenlenen mevcut durum analiz çalıştayları 3 Temmuz 2018 Salı günü Gaziantep’te ve 5 Temmuz 2018 Perşembe günü Diyarbakır’da olmak üzere iki farklı şehirde gerçekleştirildi.

Proje KOBİ iş paketine ilişkin olarak bölgedeki paydaşların fikir üreterek aktif katılım sağladığı grup çalışmalarından oluşan Ortak Akıl Platformlarına bölgedeki KOBİ’lerin temsilcileri, OSB ve Teknokent yetkilileri başta olmak üzere kamu kurum kuruluşlarından, üniversitelerden ve bölgedeki STK’lardan temsilciler katılım sağladılar.

Çalıştaylardan elde edilecek çıktılar bölge KOBİ’lerinin önündeki bürokratik, ekonomik, sosyal ve kültürel engellerin giderilmesine yönelik strateji ve yol haritalarının hazırlanmasına girdi teşkil oluşturacaktır. Proje KOBİ iş paketindeki faaliyetler bölge illerindeki KOBİ’lerle gerçekleştirilecek derinlemesine görüşmelerle ve Denizli, Kayseri, Konya ve Çorum illeri ile yapılacak karşılaştırmalı analizlerle devam edecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler