tusside-logo-2_1@4x

81 İlin İl Milli Eğitim Müdürleri TÜSSİDE’ de

Bu Haberi Paylaş

TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) ve Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün  iş birlikleri ile yürütülen “Geride Hiç Çocuk Kalmasın Projesi” dahilinde 81 ilin İl Milli Eğitim Müdürleri’ nin katıldığı eğitim, 21-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında TÜSSİDE Gebze yerleşkesinde gerçekleşti. Çalışma programının amacı, yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce, aralarında yeni göreve başlamış olan İl Milli Eğitim Müdürleri’ nin de bulunduğu katılımcı grup arasında sinerji yaratarak müdürlükler arasındaki iletişimi arttırmak ve güncel bilgilerle yetkinliklerinin geliştirmekti.

Eğitim programı  Kocaeli Vali Yrd.  Derviş Ahmet SET, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim KARAOSMANOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr. Hamza AYDOĞDU, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK, TÜSSİDE Enstitü Müdürü Tezer BATTAL ve TÜSSİDE Projeler Koordinatörü Orhan DURSUN’ nun konuşmaları ile başladı.

Hatay ve Edirne eski İl Milli Eğitim Müdürü ve eski Hacettepe Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN “Eğitsel Liderlik” konulu bir oturum gerçekleştirdi. Daha sonra “Ekip Olma” Outdoor uygulaması ile eğitim devam etti. Günün sonunda ise, MEB Müsteşarı  Doç. Dr. Yusuf TEKİN akşam yemeğine katıldı. Programın ikinci gününde, Prof. Dr Murat GÜNAYDIN tarafından sunulan “Yönetsel İletişim Teknikleri” oturumu gerçekleşti. Eğitim programına katılan il milli eğitim müdürleri, üç gün devam eden eğitimler ile hem teorik bilgiler aldılar hem de aldıkları teorik bilgileri, uygulama aktiviteleri ile pekiştirdiler. Ayrıca katılımcılar, eğitim programı dahilinde İstanbul’ daki gezi programına ve sosyal aktivitelere de katıldılar.

Çalışma programının son günü Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat MURAT’ın “Etik Liderlik” konulu sunumunun ardından kapanış ve sertifika töreniyle çalışma programı sona erdi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler