tusside-logo-2_1@4x

İklim Değişikliğine Uyum Konusunda Alınacak Önlemlere İlişkin Kamu Spotu Yayına Girdi!

Bu Haberi Paylaş

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen ve TÜBİTAK TÜSSİDE tarafından yürütülen “İklim Değişikliğinin Etkileri ve İklim Değişikliğine Uyum Konularından Farkındalık Geliştirme” Projesi’nin çıktılarından biri olan kamu spotu televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı.

Kamu spotu, tüm toplumu iklim değişikliğinin etkilerine uyum konusunda bireysel önlemler almaya çağırarak farkındalık yaratmayı hedefliyor.

İklim değişikliği kamu spotunu izlemek için videoya tıklayınız.

Proje Hakkında: İklim Değişikliğinin Etkileri ve İklim Değişikliğine Uyum Konularında Farkındalık Geliştirme Projesi, Türkiye’nin dört coğrafi bölgesinde (Ege, Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu) bölgesel iklim değişikliklerini tespit etmek ve alınacak önlemler konusunda yerel halkı ve genelde tüm toplumu bilgilendirmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu kapsamda İzmir, Edirne, Trabzon ve Konya’da Çalıştaylar gerçekleştirilmiş. Her bölgeyi temsilen seçilen illerden gelen ilköğretim öğretmenlerine semineler verilmiştir. Ayrıca, üniversite ve 6. , 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak TÜSSİDE’de Bilim Kampları düzenlenmiştir. Proje kapsamında kamu spotunun yanı sıra yap-boz, kitapçıklar, bulmacalar, animasyon gibi pek çok eğitsel materyal tasarlanmış,  broşür ve posterler dağıtılmıştır. Proje 2013 Aralık ayında son bulmuştur.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler